
Every Bit Organic Raw Cold Pressed Oil 250ml, Sesame {Unrefined}
- First pressed/ Cold-pressed
- Unrefined
- Gluten-Free
- Chemical Free
- Vegan
| Serving Size: 1tbsp | |
| Average Quantity | Total |
| Total Fat | 13.6g |
| Saturated | 1.931g |
| Polyunsaturated | 5.671g |
| Monounsaturated | 5.399g |
| Ā Cholesterol | 0mg |
| Sodium | 0mg |
| Potassium | 0mg |
| Total Carbohydrate | 0g |
| Dietary Fiber | 0g |
| Sugars | 0g |
| Protein | 0g |
Original: $14.99
-65%$14.99
$5.25More Images

Every Bit Organic Raw Cold Pressed Oil 250ml, Sesame {Unrefined}
- First pressed/ Cold-pressed
- Unrefined
- Gluten-Free
- Chemical Free
- Vegan
| Serving Size: 1tbsp | |
| Average Quantity | Total |
| Total Fat | 13.6g |
| Saturated | 1.931g |
| Polyunsaturated | 5.671g |
| Monounsaturated | 5.399g |
| Ā Cholesterol | 0mg |
| Sodium | 0mg |
| Potassium | 0mg |
| Total Carbohydrate | 0g |
| Dietary Fiber | 0g |
| Sugars | 0g |
| Protein | 0g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- First pressed/ Cold-pressed
- Unrefined
- Gluten-Free
- Chemical Free
- Vegan
| Serving Size: 1tbsp | |
| Average Quantity | Total |
| Total Fat | 13.6g |
| Saturated | 1.931g |
| Polyunsaturated | 5.671g |
| Monounsaturated | 5.399g |
| Ā Cholesterol | 0mg |
| Sodium | 0mg |
| Potassium | 0mg |
| Total Carbohydrate | 0g |
| Dietary Fiber | 0g |
| Sugars | 0g |
| Protein | 0g |













