
Every Bit Organic Raw Cold Pressed Oil 250ml, Macadamia {Extra Virgin}
- First pressed / Cold-pressed
- Unrefined
- Gluten-Free
- Chemical Free
- Vegan
| Serving Size: 1tbsp | |
| Average Quantity | Total |
| Total Fat | 13.5g |
| -Saturated | 2.2g |
| -Polyunsaturated | 0.3g |
| -Monounsaturated | 11g |
| Cholesterol | 0mg |
| Sodium | 0mg |
| Potassium | 0mg |
| Total Carbohydrate | 0g |
| Dietary Fiber | 0g |
| Sugars | 0g |
| Protein | 0g |
Original: $14.99
-65%$14.99
$5.25More Images

Every Bit Organic Raw Cold Pressed Oil 250ml, Macadamia {Extra Virgin}
- First pressed / Cold-pressed
- Unrefined
- Gluten-Free
- Chemical Free
- Vegan
| Serving Size: 1tbsp | |
| Average Quantity | Total |
| Total Fat | 13.5g |
| -Saturated | 2.2g |
| -Polyunsaturated | 0.3g |
| -Monounsaturated | 11g |
| Cholesterol | 0mg |
| Sodium | 0mg |
| Potassium | 0mg |
| Total Carbohydrate | 0g |
| Dietary Fiber | 0g |
| Sugars | 0g |
| Protein | 0g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- First pressed / Cold-pressed
- Unrefined
- Gluten-Free
- Chemical Free
- Vegan
| Serving Size: 1tbsp | |
| Average Quantity | Total |
| Total Fat | 13.5g |
| -Saturated | 2.2g |
| -Polyunsaturated | 0.3g |
| -Monounsaturated | 11g |
| Cholesterol | 0mg |
| Sodium | 0mg |
| Potassium | 0mg |
| Total Carbohydrate | 0g |
| Dietary Fiber | 0g |
| Sugars | 0g |
| Protein | 0g |













